Firmamıza Marks&Spencer Tarafından ”Eco-Factory Standart” Sertifikası Verildi

Firmamıza Marks&Spencer Tarafından ”Eco-Factory Standart” Sertifikası Verildi

Yonga Mobilya, Marks & Spencer’ın küresel ısınmanın etkilerini azaltmak amacıyla gerçekleştirdiği “Plan A” isimli projesi kapsamında dünyada ikinci Türkiye’de ilk “Eco-Factory Standard” sertifikasını kazanan mobilya fabrikası oldu.

Ocak 2007’de M&S tarafından başlatılan Plan A Projesi, genel anlamıyla Enerji Denetimi ve Verimlilik Yönetimi, Enerji Kaynaklarının Kullanımı, Yalıtım, Aydınlatma ve Sıcaklık Kontrol Yönetimi, Su ve Atıkların Yönetimi, Eco Factory Yönetimi konularında iyileştirmeler yapılmasını hedefliyor.

Marks & Spencer, küresel ısınmanın etkilerini azaltmak ve daha iyi bir çevrede yaşamayı sağlamak amacıyla, firmanın dünya üzerindeki tüm üretici, ofis ve mağazalarında uygulanmak üzere “Plan A” projesini hayata geçirdi. Marks&Spencer tarafından konunun önemi “Yarınlar için, bugün A planını gerçekleştirelim. Çünkü bir B planı yok!” şeklinde açıklanırken, “mevcut ortamımızda kaynakları hızla tüketirken bir B planı yapmak için vaktimizin olmadığına” vurgu yapılıyor.

Yonga Mobilya olarak Plan A projesi dahilindeki çalışmalarımız ve hedeflerimiz ile “Eco-Factory Standard” sertifikasını kazanan dünyada ikinci Türkiye’de ilk mobilya fabrikası olduk.