Haberler

Yonga Mobilya Hakkında Son Gelişmeler

Denizli İhracatçılar Birliğine üye firmalara, 2012 ihracatlarına ilişkin olarak ödüllerinin takdim edildiği “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni 26 Nisan 2013 Cuma günü, PAU Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Geçen sene olduğu gibi ödül alan firmaların biri de Yonga Mobilya idi.

Haberler

11-13 Nisan 2013 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen 2. Ulusal Mobilya Kongresi’ne Yonga Mobilya da sponsorluk olarak destek verdi. Kongre süresince açtığı stantta mobilyalarından örnekler sergiledi ve organizasyon sonunda düzenlenen teknik gezi kapsamında fabrikasında kongre katılımcılarını ağırladı.

Haberler

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Türkiye çapında 119 şirket arasında, aralarında Yonga Mobilya’nın da olduğu 36 şirkete “Çevreci Tesis Ödülü” verdi. Dünya Sağlık Örgütü’nün başlattığı programın bir parçası olarak kentlerde sağlıklı çevre koşulları oluşturmak amacı ile kurulan Sağlıklı Kentler Birliği, çevreye duyarlı tesisleri ödüllendirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla The Four Seasons Bosphorus Hotel’de yapılan törende ödülümüzü aldık.

Haberler

Yonga Mobilya, Marks & Spencer’ın küresel ısınmanın etkilerini azaltmak amacıyla gerçekleştirdiği “Plan A” isimli projesi kapsamında dünyada ikinci Türkiye’de ilk “Eco-Factory Standard” sertifikasını kazanan mobilya fabrikası oldu.

Ocak 2007’de M&S tarafından başlatılan Plan A Projesi, genel anlamıyla Enerji Denetimi ve Verimlilik Yönetimi, Enerji Kaynaklarının Kullanımı, Yalıtım, Aydınlatma ve Sıcaklık Kontrol Yönetimi, Su ve Atıkların Yönetimi, Eco Factory Yönetimi konularında iyileştirmeler yapılmasını hedefliyor.

Marks & Spencer, küresel ısınmanın etkilerini azaltmak ve daha iyi bir çevrede yaşamayı sağlamak amacıyla, firmanın dünya üzerindeki tüm üretici, ofis ve mağazalarında uygulanmak üzere “Plan A” projesini hayata geçirdi. Marks&Spencer tarafından konunun önemi “Yarınlar için, bugün A planını gerçekleştirelim. Çünkü bir B planı yok!” şeklinde açıklanırken, “mevcut ortamımızda kaynakları hızla tüketirken bir B planı yapmak için vaktimizin olmadığına” vurgu yapılıyor.

Yonga Mobilya olarak Plan A projesi dahilindeki çalışmalarımız ve hedeflerimiz ile “Eco-Factory Standard” sertifikasını kazanan dünyada ikinci Türkiye’de ilk mobilya fabrikası olduk.

Haberler

Sosyal Güvenlik Kurumu Denizli İl Müdürlüğü’nden, çalışanlarımızın haklarını korumak adına göstermiş olduğumuz hassasiyet için teşekkür belgesi almaya hak kazandık.

Haberler

Denizli Valimiz Sayın Abdülkadir DEMİR, TC Güney Ege Kalkınma Ajansı 2010 yılı iktisadi kalkınma mali destek programına ait proje yürütme sürecindeki çalışmalarımızdan dolayı 24.01.2013 tarihinde fabrikamızı ziyaret ederek “Teşekkür Belgesi “ vermiştir.

T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Yenilenebilir Enerji Kullanımı İle Üretim Kapasitesinin Artırılması” isimli projemiz, T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve DPT Müsteşarlığı tarafından onaylanan 2010-2013 yılı Bölge Planında belirtilen sektörlerin rekabet gücü ve sağlıklı ve yaşanabilir çevre eksenleri doğrultusunda belirlenmiş olup “Ar-Ge ve yenilikçiliğin yanı sıra enerji verimliliğinin arttırılması, alternatif enerji kaynakları ve yüksek teknolojinin kullanılması”, “işletmelerin üretim verimliliğinin ve ürün çeşitliliğinin artırılması; yeni tesisler kurulması, geliştirilmesi ve modernize edilmesi” ve “Çevreye duyarlı iyileştirme faaliyetlerinin yapılması” önceliklerine göre üretim artığımız olan meşe talaşının (alternatif enerji, biokütle) değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Proje kapsamında kurulan “Talaş yakıtlı ısıtma kazanı” sayesinde yakıt olarak üretim artığı olan ağaç talaşından ısı enerjisi elde edilmekte, sağlığa ve çevreye duyarlı, temiz ve daha verimli bir üretim gerçekleştirilmektedir.

Haberler

Koruma ve Gözetim Zinciri Sertifikasyonu (CoC – Chain of Custody):

Günümüzde dünyada bir orman ürünün iyi yönetilmiş bir kaynaktan sağlandığını göstermenin en geçerli yolu, CoC Yönetim Sistemi’nin uygulanmasıdır. Yonga Mobilya’nın aldığı FSC® Sertifikası da CoC – Koruma ve Gözetim Zinciri’nin yani, ham maddenin ormandan tüketiciye ulaşana kadar gerçekleşen; işleme, dönüştürme, imalat ve dağıtım gibi tüm başarılı safhalarını içine alan bir yönetim sistemini kullandığını kanıtlamaktadır.

FSC® belgesinin faydaları:

Firmalar için uluslararası tanınma ve prestij göstergesidir.

FSC® belgesi sayesinde FSC® markasını ve etiketlerini kullanma hakkına sahip olmak;

ürünlerin yasal ve iyi idare edilmiş kaynaklardan geldiğini gösterir.

Mevcut orman ürünlerinin yasal olduğunun göstergesidir.

Gelecek nesillere ormanların sağlıklı bir şekilde devredilmesini sağlar.

FSC® kimdir?

1990’lı yıllarda kurulan FSC®’nin (uluslararası Forest Stewardship Council® örgütünün baş harflerinden oluşmaktadır) ana kuruluş amacı, tüm dünyadaki orman kaynaklarının doğru şekilde idare edilmesini sağlamak; bununla ilgili metotları belirlemek; standartları tarif edip bu standartların dünya genelindeki orman endüstrisi şemsiyesi altına giren tüm kuruluşları kapsayacak şekilde uygulandığını bağımsız ve akredite kuruluşlar vasıtasıyla denetlemek ve izlemektir.

Kar amacı gütmeyen bir sivil oluşumu olan FSC®, dünyada bağımsız ve akredite CoC programlarını (belgelendirmesi) yürüten, farklı kesimlerden gelen çevre ve sosyal örgütlerini, ahşap ve orman ürünleri konusunda faaliyet gösteren firma temsilcilerini, bazı ahşap birliklerini ve orman ürünleri belgelendirmesi yapan kuruluşları bünyesinde barındırmaktadır.

Haberler

Marks & Spencer firması için üretmekte olduğumuz ve daha önce İngiltere basınında da yeralmış olan Sonoma serisi katlanır gardrop “FIRA İnnovasyon Ödülü” ne layık görülmüştür.

Haberler

The Worshipful Company of Furniture Makers tarafından düzenlenen ve İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden olan “ Design Guild Mark Ödülü” 2011 senesinde Marks & Spencer firmasına üretmekte olduğumuz Gainsborough çalışma masasına verildi.

Konuyla ilgili linkler:

http://www.fira.co.uk/fira-showcase/ms-gainsborough-desk

http://www.furnituremkrs.co.uk/GuildMarkIntro.aspx?qsType=DGMIntro

http://www.furnituremkrs.co.uk/maingmintro.aspx

Haberler