Sayın Valimizden Teşekkür Belgesi

Sayın Valimizden Teşekkür Belgesi

Denizli Valimiz Sayın Abdülkadir DEMİR, TC Güney Ege Kalkınma Ajansı 2010 yılı iktisadi kalkınma mali destek programına ait proje yürütme sürecindeki çalışmalarımızdan dolayı 24.01.2013 tarihinde fabrikamızı ziyaret ederek “Teşekkür Belgesi “ vermiştir.

T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Yenilenebilir Enerji Kullanımı İle Üretim Kapasitesinin Artırılması” isimli projemiz, T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve DPT Müsteşarlığı tarafından onaylanan 2010-2013 yılı Bölge Planında belirtilen sektörlerin rekabet gücü ve sağlıklı ve yaşanabilir çevre eksenleri doğrultusunda belirlenmiş olup “Ar-Ge ve yenilikçiliğin yanı sıra enerji verimliliğinin arttırılması, alternatif enerji kaynakları ve yüksek teknolojinin kullanılması”, “işletmelerin üretim verimliliğinin ve ürün çeşitliliğinin artırılması; yeni tesisler kurulması, geliştirilmesi ve modernize edilmesi” ve “Çevreye duyarlı iyileştirme faaliyetlerinin yapılması” önceliklerine göre üretim artığımız olan meşe talaşının (alternatif enerji, biokütle) değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Proje kapsamında kurulan “Talaş yakıtlı ısıtma kazanı” sayesinde yakıt olarak üretim artığı olan ağaç talaşından ısı enerjisi elde edilmekte, sağlığa ve çevreye duyarlı, temiz ve daha verimli bir üretim gerçekleştirilmektedir.